Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dieta lipidowa. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dieta lipidowa. Pokaż wszystkie posty

piątek, 19 lutego 2016

Kiwi... kiwi... kiwi...koktajl mocno witaminowy

Oto witaminowa bomba. Kiwi... kiwi...kiwi...i jeszcze jedno kiwi!!!  Jakże niewiele potrzeba by wyczarować smaczną, zdrową i orzeźwiającą eksplozję witaminową :)


Kasinkowe gotowanie...


SKŁADNIKI

na porcję 400ml czyli około 260 kalorii:
  • 200 g obranego kiwi
  • 100 g obranego banana
  • 100g obranego pomarańcza
Wszystkie składniki dokładnie zmiksować, przelać do szklanki i rozkoszować się wspaniałym smakiemmmmm...
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

poniedziałek, 15 lutego 2016

Kasza gryczana z warzywami - 251 kalorii/porcja

Kaloria: mała wredna istota, która mieszka w Twojej szafie i co noc zwęża Ci ubrania :) :) :)
W ramach walki z tymi niepożądanymi istotami proponuję pełnowartościowy obiadek z kaszą gryczaną w roli głównej
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na dwie porcje ok 250 kalorii każda:
  • łyżeczka oliwy
  • 3 plasterki chudej szynki
  • ćwiartka czerwonej cebuli
  • 100g kaszy gryczanej
  • 150g mieszanki warzyw (kalafior, brokuł, marchewka, fasolka, groszek)
  • do smaku: majeranek, sól, pieprz, ostra papryka
Na oliwie lekko podsmażyć posiekaną drobno cebulkę z szynką. Wsypać kaszę i zalać wodą (lekko ponad powierzchnie kaszy). Pogotować 5 minut. Dodać warzywa i w razie potrzeby dolać odrobinę wody. Gotować do miękkości w razie potrzeby podlewając niewielką ilością wody. Doprawić do smaku i po chwili zdjąć z ognia.
Podawać na ciepło.
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...





środa, 27 stycznia 2016

Kasza jaglana z brokułem - 100% zdrowia i dużo smaku :)

Kasza jaglana, pod względem dobroczynnych składników w niej zawartych, jest królową kasz! Niestety nadal niedoceniana  niesłychanie rzadko gości na naszych stołach... a przecież może być wspaniałą bazą do pełnowartościowych, zdrowych i smacznych potraw.
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na dwie porcje obiadowe: 
  • 100g kaszy jaglanej
  • brokuł
  • 2 jajka
  • duży pomidor malinowy
  • łyżka oleju lnianego
  • sól do smaku
Kaszę wypłukać w zimnej wodzie, namoczyć na 30 minut a następnie ugotować (2 części wody: 1 część kaszy) z brokułem i dodatkiem odrobiny soli. Po ugotowaniu wymieszać z pokrojonym jajkiem przygotowanym wcześniej na twardo i pomidorem. Posolić do smaku i skropić odrobiną oleju lnianego ewentualnie oliwy. Podawać natychmiast (na ciepło).
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...
Kasinkowe gotowanie...

środa, 12 sierpnia 2015

Pyszny omlet ze świeżymi jagodami - gdy sezon w pełni :)

Czy w tym sezonie fioletowy jest w modzie??
Mam nadzieję, ponieważ zjedzenie dania z poniższego przepisu gwarantuje uzyskanie naturalnego, słodkiego i trwałego (do pierwszego umycia zębów) uśmiechu w pięknym odcieniu fioletu :)
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
omlet na dużą patelnię; porcja dla 2 głodnych osób:
  • 2 jajka
  • 3 pełne łyżki cukru
  • 2 łyżki oleju + troszkę na patelnię do smażenia 
  • 1/2 szklanki mleka 3,2%
  • 5 pełnych łyżek mąki tortowej
  • szczypta sody oczyszczonej
  • szklanka świeżych jagód (u mnie na oko, ale na pewno więcej niż szklanka)
Jajka rozbić i oddzielić białka od żółtek. Białka ubić na sztywno dodając pod koniec cukier.
Żółtka wymieszać z olejem, mlekiem a następnie połączyć z ubitą wcześniej pianą.
Do tej masy dodać mąkę oraz sodę a całość delikatnie wymieszać.

Na patelni rozgrzać niewielką ilość oleju a następnie dynamicznym ruchem wlać ciasto. Patelnię natychmiast przykryć. Smażyć na maleńkim ogniu (u mnie najmniejszy palnik ustawiony na minimum) przez około 3-5 minut aby ciasto lekko podsmażyło się od spodu uniemożliwiając owocom spłynięcie na dno. Po tym czasie na ciasto wysypać jagody. Przykryć i smażyć nadal na małym ogniu przez 25-30 minut. Na 2 stronę omlet przewrócić pod sam koniec i tylko na chwilkę aby owoce się rozprażyły na gorącej patelni.
Omlet można podać ze śmietaną, polewą czekoladową lub posypany cukrem pudrem.
U mnie "na sucho" bez dodatków- taki smakuje mi najbardziej!!! Mmmmmmm...pychota :)
SMACZNEGO 
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

czwartek, 15 stycznia 2015

Mój ulubiony deser jogurtowo-bananowy z czekoladą i rodzynkami. Porcja około 300 kcal.

Uwielbiam ten deser! Przepis pochodzi z planu diety jaki dostałam w związku z moim odchudzaniem. Wystarczyło , że przygotowałam go raz a od tego momentu mogłabym go jeść każdego dnia. Idealny na śniadanie na przykład do pracy :) Smaczny pomimo tego , że mało słodki. Jedna porcja to około 300 kcal.
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na jedną porcję ok. 300 kcal
  • pół dojrzałego banana 
  • mały jogurt naturalny (ok.150g)
  • łyżka rodzynek
  • cząstka czekolady gorzkiej
Banana pokroić w kosteczkę, dodać rodzynki, tartą czekoladę oraz jogurt. Wszystko wymieszać i... GOTOWE!
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

niedziela, 4 stycznia 2015

Pełnoziarnisty makaron z kurczakiem i warzywami. Porcja = 423 kcal

Dziś do zaproponowania mam pełnowartościowy posiłek, który idealnie nadaje się do zabrania ze sobą do pracy. Propozycja dla osób mających zdrowe nawyki żywieniowe lub zwyczajnie będących na diecie odchudzającej. Jedna porcja to około 423 kcal.

Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na 2 porcje:
  • 2 szklanki makaronu pełnoziarnistego
  • 120g piersi z kurczaka
  • 1 mała czerwona papryka
  • 0,5 średniej cebuli
  • 1 mała cukinia
  • 2-3 łyżki oliwy
  • pieprz ziołowy
  • ostra papryka lub inne przyprawy wedle uznania
Mięso pokroić w drobną kostkę i wrzucić na rozgrzaną oliwę, Posiekać warzywa i dodać do kurczaka. Całość dusić około 7-10 minut a następnie doprawić do smaku.
Podawać z makaronem pełnoziarnistym.
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

czwartek, 1 stycznia 2015

Sałatka z burakiem, kozim serem solankowym i sosem miodowo-musztardowym.

Mamy 2015 rok!!! Życzę Wam aby w tym roku spełniły się Wasze wszelkie marzenia (i te maleńkie i te ciut większe). Abyście w tym roku znaleźli więcej czasu na przyjemności i obfitujące w pyszne jedzonko spotkania w gronie rodziny i przyjaciół :)

Poniższa sałatka gościła ma moim Sylwestrowo-Noworocznym stole. Połączenie słonego sera ze łagodną słodyczą buraka i sosu miodowo-musztardowego to ciekawa propozycja na karnawałową przystawkę.
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na "imprezową miskę"
  • opakowanie szpinaku baby
  • opakowanie roszponki
  • 2 duże buraki
  • opakowanie sera koziego (typ feta solankowa)
  • garść pestek dyni
  • garść pestek słonecznika
  • 3 łyżki musztardy stołowej
  • 1 łyżka miodu
  • sok z połowy cytryny
Buraki myjemy, wkładamy do blaszki, nakrywamy folią aluminiową i pieczemy w piekarniku do miękkości (ok.200 stopni). Po ostudzeniu kroimy w cienkie paseczki .
Pestki prażymy w piekarniku przy okazji pieczenie buraka lub osobno na patelni.

Sos miodowo musztardowy: musztarda +miód + sok z cytryny. Wszystko dobrze wymieszać.

Składniki w misce układamy warstwowo (nie mieszamy bo ser zabarwi się na czerwono od buraka). Ilość warstw wedle własnego uznania:
zielenina - burak - ser - nasiona - odrobina sosu
zielenina - burak - ser- nasiona - odrobina sosu

SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Obiad "na szybko". Potrawka z kurczaka z cukinią i pieczarkami.

No i nastał okres przedświąteczny. Szał ostatnich zakupów, kuchennych wariacji i dopieszczania każdego centymetra w mieszkaniu. Znamy to wszyscy. Czy lubimy? Sprawa dyskusyjna - prawdopodobnie ilu ludzi tyle opinii w tym temacie.
Jednak nie samymi przygotowaniami człowiek żyje. Jeść coś trzeba, dlatego przedstawiam Wam pomysł na ekspresowy i pełnowartościowy a przy tym niewymagający obiadek do zrobienia w 15 minut. 
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na 4 porcje obiadowe:
  • 3 pojedyncze piersi z kurczaka
  • 1 spora cukinia
  • kawałek pora
  • 10-12 dużych pieczarek
  • oliwa do smażenia
  • pieprz ziołowy
  • 2 ząbki czosnku
  • węgierska pasta z bardzo pikantnej papryki
  • przyprawa chińska "5 smaków"
  • sól 
Na oliwie zeszklić posiekany z plasterki czosnek. Następnie dodać pokrojone warzywa (pieczarki, cukinia i por) i chwilę poddusić. Mięso pokroić w kostkę i dodać do warzyw podlewając jeszcze odrobiną oliwy. Całość smażyć/dusić do chwili gdy mięsko zrobi się miękkie.
Doprawić do smaku ulubionymi przyprawami (świetnie pasuje pieprz ziołowy, przyprawa chińska i ostra węgierska pasta paprykowa).

Potrawka świetnie smakuje z kaszą kuskus, ryżem lub klasycznie z ziemniakami :)
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

wtorek, 16 grudnia 2014

Chiński ryżowy makaron Tao Tao z brokułem, cukinią i pestkami dyni.

W ostatnim czasie było naprawdę ciężko. Cały wolny czas zajmowały mi studia. Ostatnie poprawki do pracy dyplomowej, nauka, masa formalności i wreszcie upragniona obrona! 
Teraz pora na odpoczynek i powrót do tego co tygryski lubią najbardziej :)
Moja  propozycja na dziś: pysznie , zdrowo, ekspresowo! 
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
3 porcje obiadowe:
  • 1 opakowanie (100g) chińskiego ryżowego makaronu Tao Tao
  • pół świeżego brokuła
  • 1 średnia cukinia
  • garść łuskanych pestek z dyni
  • oliwa do podsmażenia
  • przyprawa chińska "5 smaków"
  • pieprz ziołowy
  • ząbek czosnku
  • sól
Makaron ugotować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu a następnie odcedzić.
Warzywa umyć. Brokuła podzielić na różyczki a cukinię pokroić w paseczki.

Na głęboką patelnię wlać wodę (do połowy), zagotować, wrzucić przygotowane wcześniej warzywa. Warzywa pogotować 2-3 minuty a następnie odcedzić.

Na patelnię wlać odrobinę oliwy. Wrzucić podgotowane wcześniej warzywa, zmiażdżony czosnek oraz przyprawy. Po kilku minutach dodać pestki dyni. Podsmażyć jeszcze chwilkę i zdjąć z ognia.

Do tak przygotowanej, jeszcze gorącej bazy warzywnej dodać ugotowany wcześniej ryż. Całość posolić do smaku i od razu podawać :)
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...
Kasinkowe gotowanie...
I jeszcze chwilka "prywaty":)
Nie wytrzymałabym gdybym się nie pochwaliła :)


czwartek, 25 września 2014

Zupa krem z pieczonej papryki.

Dostałam kilka dni temu całą reklamówkę pięknych czerwonych papryk - prawie prosto z pola. Świetnie się złożyło, ponieważ już od dawna miałam chętkę na przetestowanie jakiegoś przepisu na paprykową zupę krem. Przeczytałam kilka różnych receptur i na ich podstawie stworzyłam takie oto czerwone cudeńko :)

Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
dla 4 osób:
  • 4 duże czerwone papryki
  • 2 duże pomidory
  • 1 papryczka peperoni
  • 1 cebula
  • 3 ząbki czosnku
  • bazylia, oregano, pieprz, sól, ostra papryka
  • bułka kajzerka
  • pestki dyni
  • łyżka octu winnego (cytrynowego)
  • szklanka wywaru warzywnego (1,5 szklanki wody, marchewka, pietruszka, seler, por, natka, łyżka oliwy; warzywa posiekać; gotować w wodzie do miękkości; wyjąć warzywa;do wywaru dać oliwę)
Wszystkie warzywa umyć. Z papryk i pomidorów wyciąć środki. Umieścić w naczyniu żaroodpornym razem z obraną cebulą oraz ząbkami czosnku (czosnku nie obieramy). Wszystko posypać suszoną bazylią i oregano. Umieścić w piekarniku i piec około 30 minut w 200 stopniach (do miękkości i lekkiego przypalenia brzegów papryczek). Wyjąć z pieca i ostudzić (nie wylewać wody, która wypłynęła z warzyw).

Zimne warzywa obrać ze skórek i zmiksować na gładki krem razem z płynem, który wytrącił się podczas pieczenia oraz wywarem warzywnym. Zagotować. Doprawić solą, pieprzem i ostrą papryką wedle uznania na końcu dodając ocet. Zupkę podawać z grzankami oraz prażonymi pestkami dyni.

Grzanki: kajzerkę pokroić w kostkę i prażyć na suchej patelni razem z pestkami słonecznika - do zrumienienia.
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

czwartek, 11 września 2014

Makaron z cukinią, pomidorami i inymi warzywami - na oliwie

Makarony, makarony, makarony! Uwielbiam je w każdej postaci. Już wiele razy przekonałam się, iż w najprostszych postaciach smakują najlepiej. Dziś z powodu pourlopowej pustki w lodówce danie "śmieciuchowe" z tego co miałam pod ręką. Wyszło pyszne :) :)
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
dla 2 osób:
  • pół opakowania makaronu spagetti
  • oliwa z oliwek (najlepiej ziołowa)
  • ząbek czosnku
  • pół czerwonej cebuli
  • mała żółta cukinia
  • kawałek czerwonej papryki
  • kilka pomidorów koktajlowych
  • 3-4 kawałki suszonych pomidorów
  • odrobina wody (ćwierć szklanki)
  • świeża natka
  • pieprz i sól do smaku
Makaron gotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W tym czasie w rondelku rozgrzać oliwę i zeszklić na niej posiekany czosnek oraz cebulkę. Następnie dodać plastry cukinii i kawałki czerwonej papryki. Wszystko lekko podsmażyć pod koniec dodając suszone pomidory. Do tak przygotowanych warzyw wlać wodę oraz dodać ugotowany i odcedzony makaron. Wymieszać dokładnie, doprawić do smaku i zdjąć z ognia.
Podawać z dużą ilością świeżej natki.
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

niedziela, 20 lipca 2014

Kuskus z grillowaną cukinią i suszonymi pomidorami.

Ostatnio kasza kuskus w moim menu występuje stosunkowo często. Jej przygotowanie jest błyskawiczne a walory smakowe...hmmmm...
Polecam wypróbowanie połączenia kaszy z grillowaną cukinią oraz suszonymi pomidorami. Danie jest naprawdę smaczne a przy tym, w związku z niewielką zawartością tłuszczu zdrowe!
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na dwie porcje obiadowe:
  • szklanka kaszy kusus
  • bulion warzywny (najlepiej zrobiony samodzielnie)
  • 1 niewielka zielona cukinia
  • 8-10 kawałków suszonych pomidorów
  • łyżka koperku
  • 2 łyżki oliwy (można użyć oliwy ze słoika z suszonymi pomidorami)
  • przyprawy (sól i pieprz - opcjonalnie)
Kaszę kuskus wsypać do miseczki i zalać wrzącym bulionem (powinien przykryć kaszę na około 1 cm), przykryć i odstawić na około 5 minut.
Cukinię pokroić w plastry i grillować z odrobiną oliwy z obu stron. Pod koniec do grillowanej cukinii dodać posiekane w paseczki pomidory. Zdjąć z ognia i wymieszać z przygotowaną wcześniej kaszą i posiekanym koperkiem. Opcjonalnie można doprawić solą i pieprzem - ja jednak nigdy tego nie robię. Danie wspaniale smakuje lekko podgrzane - jest to idealny pomysł na obiad do pracy.
SMACZNEGO
Kasinkowe gotowanie...

Kasinkowe gotowanie...

środa, 30 kwietnia 2014

Odtłuszczony twarożek śniadaniowy

Uwierzycie, że kiedyś nie znosiłam twarogu?! Tak... to prawda. Dziś jest inaczej. "Nalubiłam się".
Poniżej przedstawiam twarożek w wersji odtłuszczonej - lekki a i tak wyjątkowo smaczny.
Wspaniały pomysł na zdrowe śniadanie.
Kasinkowe gotowanie...
SKŁADNIKI
na śniadanie dla dwóch osób:
  • 250g twarogu odtłuszczonego 0,5%
  • 1 mały odtłuszczony jogurt naturalny do 0,5%
  • pół pęczka rzodkiewek
  • pół dużego pęczka szczypiorku
  • sól, pieprz, ostra papryka do smaku
Ser rozdrobnić. Rzodkiewki pokroić w cienkie paseczki, szczypiorek również drobno posiekać. Warzywa dodać do sera - całość zalać jogurtem. Wszystko wymieszać. Doprawić do smaku wedle uznania.
Kasinkowe gotowanie...
Kasinkowe gotowanie...

czwartek, 17 kwietnia 2014

Makaron z pesto bazyliowym i parmezanem

Makaron z pesto z bazylii to świetne danie idealne do przygotowania "na szybko". Makaron z pesto posypany dużą ilością sera smakuje naprawdę wyśmienicie:)
autor zdjęcia: Katarzyna Król
SKŁADNIKI (porcja obiadowa dla 1 osoby)
Ugotować makaron. Ciepły jeszcze makaron wymieszać z przygotowanym wcześniej pesto z bazylii przepis na pesto z bazylii (ilość wedle uznania, ja proponuję użyć sporej ilości). Przełożyć na talerz na koniec posypując tartym parmezanem.
SMACZNEGO
autor zdjęcia: Katarzyna Król

wtorek, 4 marca 2014

Bezmięsna zupa z pomidorów. Na bogato :)

Czemu "zupa z pomidorów" a nie po prostu "zupa pomidorowa"?
W naszym rodzimym , ogólnym mniemaniu zupa pomidorowa gotowana jest na bazie rosołu. Wystarczy dodać do niego nieco koncentratu pomidorowego i śmietany. Doprawić i gotowe :)
Moja zupa jest bezmięsna. Mocno pomidorowa i aromatyczna.

Dlaczego zupa "na bogato"?
Zupa jest gęsta. Zawiera sporo warzyw i na dobrą sprawę z powodzeniem może być konsumowana bez dodatku makaronu.

Forma podania zupy:
  • Polecam zupę bez dodatków. Jest smaczna, niskokaloryczna a mimo to sycąca.
  • Zupę można też zmiksować - będzie miała idealną formę kremu.
  • Łakomczuchom możemy podawać ją z domowym makaronem (link do przepisu:Domowy makaron jajeczny do rosołu lub zupy pomidorowej. ) oraz odrobiną śmietany.
autor zdjęcia: Katarzyna Król
SKŁADNIKI
  • 2 puszki pokrojonych pomidorów lub świeże mięsiste pomidory
  • 1 litr dobrego przecieru pomidorowego
  • około 8 łyżek oliwy
  • 5 dużych ząbków czosnku
  • 1 duża czerwona cebula
  • 1 czerwona papryka
  • suszone zioła (po minimum jednej pełnej łyżce): bazylia, pietruszka
  • sól, pieprz, pieprz ziołowy, ostra papryka
  • opcjonalnie makaron i śmietana
W garnku rozgrzać oliwę. Dodać pokrojony w cienkie plasterki czosnek. Zrumienić.
Dodać pokrojoną w plastry cebulę oraz paseczki papryki. Całość smażyć około 10-15 minut - często mieszając.
Gdy warzywa się zarumienią zalać je pomidorami oraz przecierem pomidorowym. Dodać suszone zioła i w tej formie gotować około 30 minut.
Zupa powinna w tym czasie zgęstnieć. Jeśli finalnie będzie zbyt gęsta a warzywa nadal nie będą wystarczająco miękkie możemy dolać wody (ilość zależna od potrzeb) i jeszcze pogotować.
Na koniec doprawić wedle uznania.

Zupa w tej wersji powinna być gęsta. Kawałki pomidorów jak i inne warzywa winny być wyczuwalne (no chyba, że przerobimy naszą zupę na krem)  :)
SMACZNEGO
autor zdjęcia: Katarzyna Król

niedziela, 23 lutego 2014

Kapustka duszona z marchewką, papryką i przecierem pomidorowym. Pyszne dietetyczne jedzonko.

Na kapustę w tej formie miałam chęć już od dłuższego czasu. Zasadniczo, kapusta w naszym domu nie jest częstym gościem tym razem jednak... nie mogłam się powstrzymać. Nagotowałam sobie garnuszek tej pychotki i zajadałam przez dwa kolejne dni. Z razowym chlebkiem: PYCHOTA! :)
autor zdjęcia: Katarzyna Król
SKŁADNIKI
na niewielki garnek:
  • pół główki zwykłej białej kapusty
  • 2 duże marchewki
  • oliwa (kilka łyżek)
  • 2 duże ząbki czosnku
  • 1 duża czerwona cebula
  • 1 czerwona papryka
  • 3 łodygi selera naciowego
  • 1 szklanka przecieru pomidorowego
  • woda (ok. pół szklanki)
  • sól
  • kminek mielony
  • pieprz
  • ostra papryka chili
  • pieprz ziołowy
W garnku rozgrzać oliwę i zrumienić na niej plasterki czosnku. Następnie dodać pokrojoną w paseczki marchewkę - podsmażyć kilka chwil. Dorzucić plasterki cebuli, pokrojoną w kostkę paprykę i kawałki selera naciowego.Całość smażyć/dusić kilka minut często mieszając.
W tym czasie poszatkować kapustę. Dodać do reszty warzyw posolić (dzięki temu kapusta szybciej skruszeje) i dusić kolejne kilka minut. Zalać przecierem pomidorowym (wody wedle uznania dolewać  jak całość będzie zbyt sucha). Trzymać na ogniu około 30 minut lub do miękkości Doprawić łyżeczką pieprzu ziołowego  i łyżeczką kminku oraz solą, pieprzem i ostrą papryką wedle. uznania.
SMACZNEGO
autor zdjęcia: Katarzyna Król

niedziela, 24 listopada 2013

Pstrąg pieczony z ziołami i cytryną.

Pstrąg przyjechał do mnie prosto z pięknej Lubelszczyzny i od razu został upieczony z duuuużą ilością świeżej zieleniny i plasterkami cytryny. Z tym pstrągiem świetnie się złożyło ponieważ jest on idealny dla osób stosujących dietę lipidową - od powrotu ze szpitala również dla mnie :(
Nie przeciągając... życzę smacznego :)

autor zdjęcia: Katarzyna Król
SKŁADNIKI
  • 1 dorodny pstrąg (oskrobany i wypatroszony)
  • sól
  • 1 łyżeczka czarnego pieprzu
  • pół cytryny
  • ząbek czosnku
  • 3 łyżki  oliwy
  • 3 pełne łyżki posiekanej natki
  • 3 pełne łyżki posiekanego koperku
Rybę wypatroszyć, oskrobać i umyć.  Posolić oraz popieprzyć do smaku (również na wierzchu). Do środka włożyć posiekaną zieleninę, plasterki czosnku oraz plasterki cytryny. Wszystko skropić oliwą.
Wierzch ryby również doprawić , posypać odrobiną zieleniny oraz skropić oliwą.


Tak przygotowaną rybę piec w temperaturze 200 stopni około 30 minut. Pod koniec pieczenia włączyć grill i rybkę zrumienić.

Tak przygotowanego pstrąga proponuję podać z lekką sałatką z rukoli, kiełków słonecznika i pomidorków.

SMACZNEGO
autor zdjęcia: Katarzyna Król