sobota, 14 grudnia 2013

Zwierzę to nie zabawka - nie kupuj na prezent! KONKURS KULINARNY Z WĄTKIEM ZOOLOGICZNYM :)

Kochani,
przedświąteczny szał w pełni. Wszyscy kupują prezenty... dziesiątki prezentów... setki... tysiące...
Niestety często prezentami stają się zwierzęta... słodkie, urocze, małe słodziaki, które zaraz po świętach lub niedługo później trafiają na ulicę... w najlepszym wypadku do schroniska!!!
 
Głupota ludzka nie zna granic! Pies, kot, królik, żółw, świnka morska... TO NIE ZABAWKI - NIE KUPUJ ICH NA PREZENT!!!

Akcję "zwierzę to nie prezent" popieram całym sercem, duszą i czym jeszcze się da. Podpisuję się pod nią imieniem i nazwiskiem i namawiam również i Was do jej poparcia i promowania.


Jako iż po mojej ostatniej działalności (związanej ze zwierzętami) zostało mi kilka drobiazgów, postanowiłam urządzić konkurs "kulinarny z przesłaniem".
Poniżej regulamin owego konkursu :)

KONKURS KULINARNY Z WĄTKIEM ZOOLOGICZNYM 
14.12.2013 - 31.12.2013

 • konkurs trwa od 14.12.2013 do 31.12.2013 (łącznie)
 • konkurs zostanie rozstrzygnięty gdy otrzymam minimum 10 zgłoszeń
 • organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest właścicielka bloga Kasinkowe gotowanie...
 • zgłoszeń należy dokonywać mailowo na adres kasinkowegotowanie@gmail.com
 • nagrodami są akcesoria zoologiczne
 • wszystkie przesłane zdjęcia konkursowe zostaną opublikowane na blogu oraz na profilu na Facebooku
 • nagrodzone zostaną trzy zdjęcia ale uwaga ( jedna osoba może przesłać tylko jedno zdjęcie)
Co należy zrobić by wziąć udział w konkursie?
Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na podany powyżej adres mailowy zdjęcie własnoręcznie przygotowanej potrawy wegetariańskiej (Czemu wegetariańskiej?? Wyobraźcie sobie zdjęcie potrawki z królika a obok hasło typu "nie kupuj królików pod choinkę - to nie zabawki" ). Poza wegetariańskim daniem, zdjęcie powinno zawierać element związany z motywem przewodnim konkursu "zwierze to nie zabawka - nie kupuj go na prezent".Może być to napis związany z akcją, wydrukowany banerek wskazujący cel akcji, rysunek w tej tematyce, może w zdjęcie uda Wam się wkomponować Waszego pupila ... pozostawiam Wam pełną dowolność. Istotne jest by przesłane zdjęcie jasno wskazywało na Wasze poparcie akcji.

W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko oraz aktualny adres mailowy (do kontaktu w przypadku zwycięstwa w konkursie)  

W jaki sposób zostaną przyznane nagrody:
I miejsce: osobiście wybiorę najbardziej pomysłowe zdjęcie (nie liczy się jakość zdjęcia a jedynie sposób przedstawienia tematu, oryginalność i pomysł)
II miejsce: otrzyma osoba , której zdjęcie będzie najlepiej promowało zoologiczne przesłanie akcji
III miejsce: zostanie wylosowane spośród pozostałych prac  


Jakie są nagrody?
I miejsce: etui z woreczkami na psie odchody,obroża dla psa z chustką, obroża odblaskowa, obroża dla małego psa lub kota, obroża dla kota, szelki dla małego psa lub kota, zestaw gumek dla zwierząt długowłosych,gumka dla zwierzaka długowłosego

II miejsce: szelki dla kota lub małego psa, obroża dla małego psa lub kota, obroża odblaskowa, obroża dla kota, etui z woreczkami na psie odchody, ozdobna gumka dla zwierzaka długowłosego
III miejsce: etui z woreczkami na psie odchody, szelki dla małego psa lub kota, obroża dla małego psa lub kotka, obroża dla kotka, ozdobna gumka dla zwierzaka długowłosego.
Zachęcam do udziału w akcji. Wszelkie pytania proszę zostawiać w komentarzach lub kierować na adres kasinkowegotowanie@gmail.com

10 komentarzy:

 1. Cześć, Kasiu!
  (Odpowiadam Ci tutaj, a potem jeszcze skopiuję i wkleję tę odpowiedź na Twojego bloga, na który wlazłam, oczywiście, i poczytałam.)
  Śliczną i mądrą akcję wymyśliłaś, a te dwa rysunki na początku są doskonałe - nic dodać, nic ująć! Żeby więcej takich akcji było, pewnie by się nam, zwierzakom, lepiej żyło... Ale mi się rymnęło!
  Natomiast co do wzięcia udziału w konkursie - to raczej nie. Rozumiesz, my tu, zwierzaki w schronisku, z potrawami wegetariańskimi jesteśmy trochę nie tego... Owszem, lubimy je i doceniamy, zwłaszcza, kiedy doda się do nich KUPĘ MIĘCHA!
  Ale mam inny pomysł: ogłosimy Twój apel konkursowy na naszym schroniskowym facebooku. Sporo osób go czyta, może znajdą się chętni, by wziąć udział w konkursie.
  Natomiast co do zwierząt-prezentów, to już o tym pisałam wcześniej, rok temu chyba... Ale nie zaszkodzi wrócić do tematu. Skrobniemy o tym w najbliższym poście w środę. Zajrzyj, zobaczysz.
  Pozdrawiam - suczka Majka (od miesięcy w formie ducha.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za wsparcie w promowaniu akcji :)
   Co do konkursu: prowadzę bloga kulinarnego więc konkurs musiałam połaczyć jakoś z kwestia kulinarną.
   A czemu potrawa wegetariańska?? Już odpowiadam: nie chciałabym otrzymać zdjęcia z np. potrawką z królika a na tym samym zdjęciu hasło przykładowo " nie kupuj królika jako prezent - to nie zabawka". Potrawa wegetariańska pozwoli zapobiec tego typu sytuacją :) :)

   Usuń
 2. Kasiu, witaj :) świetny pomysł :) akurat dania wegetariańskie goszczą co dzień w mojej kuchni! Własnie na drugie śniadanie będę jadła jajecznicę wege - z kiełbaskami sojowymi, cebulką i pomidorem :) zdjęcie nie nadaje się do konkursu ;) ale na święta będziemy robić pasztet vege, więc może on się nada? ;)
  Nietrafione prezenty w postaci zwierząt zapełniają schroniska.... :( :( oczywiście, że przyłączam się do akcji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie :) Dzięki za poparcie akcji :)

   Usuń
 3. Witaj Kasiu :-)
  To dobrze że promujesz taką akcję !
  Popieram !
  też już o tym pisałam i robiłam na ten temat plakaty .Banerek w bocznej szpalcie mojego bloga ;)
  Link tutaj

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, ludzka głupota a i bezmyślność zbiera żniwo w poświątecznych, żywych "zabawkach" :(

  OdpowiedzUsuń
 5. To rzeczywiście smutne, gdy niechciane zwierzaki są traktowane jak niepotrzebne przedmioty. Mam cudnego pieska ze schroniska i polecam adoptowanie, anie nie kupowanie zwierząt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z przyjemnością napiszę i u siebie o tej akcji!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja akurat dostałam swoją papugę nimfę na 10 urodziny, ale to był po prostu zbieg okoliczności, bo marzyłam o papudze i mama postanowiła kupić mi ją za miesiąc na urodziny, Teraz mam ją już 2,5 roku i wszyscy ją kochają. Mam też psa, świnkę morską i żółwia stepowego i nie wyobrażam sobie życia bez nich <3

  OdpowiedzUsuń